Iedere twee jaar reiken we Victoriefonds cultuurprijzen uit in de categorieën
Visuele kunsten, Letteren en Podiumkunsten. Tevens reiken we dan de Rabobank Jong Talentprijs, de Alkmaarsche Courant Publieksprijs en soms de Victoriefonds Oeuvreprijs uit.
Victoriefonds
Cultuurprijs
over ons
Stichting Cultuurprijs regio Alkmaar wil met de uitreiking van de tweejaarlijkse cultuurprijzen de rijke kunst- en cultuursector in Alkmaar en Noord-Kennemerland stimuleren en kunstenaars en cultuurdragers in deze regio ondersteunen in hun ontwikkeling en werk.
Dat doen we met veel plezier en enthousiasme al sinds 1990 onder verschillende namen. We begonnen in 1990 met de Reijer-Jan Zwaan Cultuurprijs, in 1997 werd het de Alkmaarse Cultuurprijs en vervolgens in 2005 de Cultuurprijs. Van 2007 tot 2016 reikten we de prijzen uit onder de naam Rabobank Cultuurprijs. Met ingang van 2017-2018 is het Victoriefonds de naamsponsor en heet de prijs de Victoriefonds Cultuurprijs. De Rabobank is sponsor gebleven van de Jong Talentprijs.
​
• Activiteitenverslag en financiële verantwoording Jaar 2017, Jaar 2018, Jaar 2019
• De statuten
• De juryopdracht en het reglement
De cultuurprijs bestaat al sinds 1990! Benieuwd naar de historie van de Victoriefonds Cultuurprijs? Je leest er hier alles over!
onze sponsors
De Victoriefonds Cultuurprijs is mogelijk dankzij:
Victoriefonds Het Victoriefonds helpt Alkmaarders bij het realiseren van hun plannen, www.victoriefonds.nl
Alkmaarsche Courant
Rabobank Alkmaar e.o.
​
Gemeenten Alkmaar, Bergen, Castricum, Heerhugowaard, Heiloo en Langedijk
Stedelijk Museum Alkmaar
TAQA Theater De Vest
Cool kunst en cultuur
Bibliotheken Kennemerwaard en Heiloo
Museum Kranenburgh
Kunstuitleen Alkmaar
Team De Haas (TdH strategy+creation)
Michèlle’s Secretariaat
Museum en Beeldentuin Nic Jonk
Erna Faust Fotografie
Geri de Boer Vertalingen
​
Stichting Cultuurprijs regio Alkmaar is sinds 2017 een culturele ANBI. Dat betekent dat geven extra voordelig is.
Hier leest u er meer over.